Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kauza Bezák z pohľadu protestanta (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

no
klesnut zo 69.7% na 62 a z 13.4 na 5.9% je naozaj velky rozdiel, k tomu absolutne cisla vobec nepotrebujes...tvoj logicky nedostatok spociva zrejme v tom, ze si vobec neuvedomujes vlastny matematicky analfabetizmus...:)
ocko
<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

 

Ešte raz.Pomer katolíkov ku evanielikom je približne 10:1.
Takže keďže odišlo približne rovnaké percento z obidvoch táborov,tak katolíkov odišlo 10 násobne viac.Aj v mojom prvom príspevku na túto tému to je jasne napísané:"Ale keď sa to zoberie na reálne počty veriacich,tak tam ste výrazne horší ako evanielici".
Len toľko som chcel týmto povedať.
Takže týmto sa chcem poďakovať všetkým veriacim,ktorí sa ma tu snažili učiť rátať percentá.Tie ma však naučila počítať ešte súdružka učiteľka pred skoro 30 rokmi..
 

 

A ešte niečo.Vidím,že máte zjavne problém porozumieť písanému textu.To je podľa mňa hlavný dôvod,prečo má kresťanstvo toľko siekt.Lebo Biblia-spísané slovo božie-je iba jedna.Teda je ich viac,aby ste ma zase nechytali za slovíčka,ale to je práca podobných kresťanov ako ste vy.Slovo božie by malo mať iba jeden význam.A keďže nemá,tak to asi nebude slovo božie ;)
Ale mne je vlastne úplne jedno ako si vykladáte svoju rozprávkovú knihu..
 

to myslíš vážne, že ...

z obidvoch táborov odišlo rovnaké percento ...?

však z prvého, t.j katolíckeho tábora, odišlo necelých 10 percent, zatiaľ čo z toho druhého, t.j. evanjelického, odišlo takmer 56 percent ...

veď to je matematika na úrovni 1. stupňa ZŠ a ty bi si mal bežať za súdružkou učiteľkou a pýtať si peniaze naspäť ... hoci je pravda, že vtedy bolo školstvo zadarmo a kto nemal matematické vlohy, ako ty,tak sa naozaj nemusel naučiť nič ... ako ty ...

to je ako keby si povedal, že ak má niekto 100 hrušiek a príde o 10 z nich, tak to je to to isté, ako keď má niekto 20 hrušiek a príde o 10 z nich ... a jesť ti chutí ... ?

ale podvodníci musia mať pri obchodovaní s tebou radosť ... :)
 

 

Takže to vysvetlím ešte raz.Posledný krát.Lebo to čo som napísal predtým by nepochopil už fakt iba retardovaný jedinec.A použijem k tomu tvoj ovocný príklad.
Keď niekto má 100 hrušiek a príde o 10% z nich,tak príde o 10 hrušiek.Keď má niekto 20 hrušiek a príde o 10%,tak príde iba o 2 hrušky.Takže pri rovnakom percentuálnom poklese prišiel prvý hruškár o viac hrušiek.A presne na toto som chcel poukázať v mojom prvom príspevku.
Písal som to pomaly,takže hádam stíhaš chápať.
 

nuž, pri tých hruškách ...

si to nepochopil ...

takže poviem znova ... tvoj percentuálny výpočet, že zhruba rovnaké percento znamená pri väčšom množstve katolíkov väčšiu stratu pre katolíkov, než je tomu u evanjelikov, sedí samozrejme v absolútnych číslach ... ale je absolútne mylný v percentuálnych vyjadreniach ...

takže aby som to vyjadril s tými hruškami jasnejšie ... ak má niekto 100 hrušiek a príde o 10 hrušiek, t.j o 10 percent z nich, tak je na tom oveľa lepšie, ale oveľa, oveľa lepšie (!!!!), ako niekto, kto má 20 hrušiek a tiež príde o 10 hrušiek, pretože on skutočne príde o 50 percent hrušiek ...

no a to "bi", to bol taký chyták, aby si sa ozval ... ocko tak zvykne chytať ľudí na "hambi" sa ... spýtaj sa ho ...

písal som to pomaly, ty tiež čítaj pomaly ... :)))
 

 

Zjavne si nečítal môj druhý príspevok k tejto téme. http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
Inak by si sa neobťažoval kázať mi tu o percentách.Mimochodom otvor si skriptá z matematiky z CHTF.A potom myslím pochopíš, že mi tu fakt nemusíš dávať lekcie o percentuálnom počte. ;)

Prečo mi dávaš také chytáky?Prečo chceš, aby som sa ozval???
 

chytáky dávam, aby si diskutoval ...

a teraz k matematike ... ty v tom príspevku hovoríš:

"Vy ste klesli o 7,7% a evanielici o 7,5%.Takže v percentuálnom vyjadrení prehrávate iba mierne.Ale keď sa to zoberie na reálne počty veriacich, tak tam ste výrazne horší ako evanielici"

takže ako je to naozaj s tými číslami, pán obhajca čísiel „evani(J!!!)elikov,“ ktorý mi tu dáva lekcie zo slovenčiny ...?

v roku 2001 bolo v SR 5.379.455 obyvateľov, z toho bolo 69,7 % katolíkov, t.j. 3.794.980 a 13,4 % evanjelikov, t.j. 720.847 ...

v roku 2011 bolo v SR 5.437.126 obyvateľov, z toho bolo 62 % katolíkov, t.j. 3.371.018 a 5,9 % evanjelikov, t.j. 320.790 ...

v reálnych počtoch veriacich to teda znamená pokles o 423.962 u katolíkov a pokles o 400.057 u evanjelikov ...

rozdiel medzi poklesom u katolíkov a poklesom u evanjelikov je teda v reálnych číslach 23.905 v prospech evanjelikov ... a tomuto rozdielu ty hovoríš „výrazne horší“ pri celkových poklesoch o cca 400.000 ...?

alebo si sa pustil do témy, o ktorej nemáš ani šajnu ...? ani teoreticky, ani prakticky a ani matematicky ...?
 

 

Ja som si nedal tú námahu, aby som to prerátaval.Takže máš pravdu.Rozdiel nie je výrazný,ale presa len nejaký je.Len som chcel chlapíkovi ukázať,že napriek jeho vyškieraniu sa sú na tom katolíci s poklesom členov horšie ako evanjelici.A to sa mi zjavne až tak nepodarilo ako som chcel.Takže beriem späť výrok, že dnešná diskusia bola tá najneužitočnejšia vec akú som dnes urobil.Dostal som ponaučenie.Najprv rátaj, potom diskutuj.Dík.
A za tých evanIelikov sa hanbím.Tiež nezvyknem písať gramatické capiny.Ale chybička se vloudí..
 

ja by som si tiež nebol ...

dával tú námahu, keby si tak tvrdošijne netrval na tom "výrazne horšom" výsledku pre katolíkov

ale nesúhlasím s tým, že rozdiel je nevýrazný ... on je výrazný, ale v neprospech evanjelikov ... ak by to totiž malo pokračovať takýmto tempom (viac než 50% pokles u evanjelikov a cca 10% pokles u katolíkov za 10 rokov), tak za 30-40 rokov tu nebudú žiadni evanjelici ... katolíci majú teda oveľa väčšiu šancu prežiť ...

a myslím, že o tom bol váš spor v prvom rade ...
 

 

To áno.Katolíci tu budú dlhšie.Ale s tým 10% poklesom za dekádu to s nimi tiež nevidím ružovo.A zjavne si to uvedomujú aj oni..
 

no, som rád, že tvoj "strach" ...

z toho, že by katolíci neprežili evanjelikov sa pominul ... :)

a o katolíkov sa neboj, my máme prísľub ..."A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta.“ (Mt 28,20) ...

tráp sa radšej svojimi problémami ... myslím v dobrom ...
 

 

S tými percentami si ma presvedčil.Matematika nepustí.
Ale veršík z Biblie?No čo už..
Ja sa o vás nebojím.Veď aj tak všetci skončíme rovnako.Ale nebude tu s nami Boh, ale entropia.. ;)
 

no, pokiaľ ide o to tvoje ...

new-age (jedno z tisícov) smerovanie, pokojne sa v ňom vyžívaj ... máš na to ešte minimálne jednu sekundu a maximálne cca 50 (70?) rokov ... :)
 

Akosi si to zle precital...

Alebo ja, pretoze som tam nenasiel rimsko-katolici alebo nieco sa tomu aspon podobajuce. Trochu domyslave, nie ? Povedal by som, ze to bolo myslene na krestanov (vtedy este Zidov) Ho nasledujucich.
 

A ja ti hovorím ...

„Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu. Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi." Mt (16,18-19)

keďže ty si podľa vlastného vyjadrenia menej domýšľavý, než ja, rád by som poznal tvoje skromné stanovisko ohľadom toho, ktorá cirkev je dnes tou cirkvou postavenou na Petrovi, ktorá cirkev dnes drží kľúče od nebeského kráľovstva a kto má teda tú moc zväzovať a rozväzovať, ktorú Petrovi odovzdal Ježiš ... ?
 

Tri posledne slova svojho textu

Nechapem, preco RKC robi z Petra nejakeho prveho papeza.
(Mt 23,9: Ani Otcom nevolajte nikoho na zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten nebeský.)

Cirkev = spolocenstvo nie institucia

Jezis dal tieto pravomoci Petrovi, kedy ziadna cirkev ako institucia neexistovala a uz vobec nie rimskokatolicka
a daval ich Petrovi nie ziadnemu jeho naslednikovi a ziadne narokovanie jeho nasledovnikov (Klement atd.) to nezmeni, ani to, ze si to Vatikan vlozi spolu s mitrou do erbu.
Mimochodom preco mu toto povedal? Mt 16,15-19
"A za koho ma pokladáte vy?", opýtal sa ich.
Odpovedal Šimon Peter: "Ty si Mesiáš, Syn živého Boha."
Ježiš mu povedal: "Blahoslavený si, Šimon, syn Jonášov, lebo ti to nezjavilo telo a krv, ale môj Otec, ktorý je na nebesiach.
A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.
Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi."

Povedal to Peter, nie iny ucenik. Taktiez dal tieto pravomoci Petrovi a nie inemu ucenikovi, preco by mali tieto pravomoci prechadzat na Petrovych nasledovnikov?

Mimochodom ked uz sme pri tom, Jezis tiez povedal Petrovi hned o par versov neskor: Mt 16,22-23
Peter si ho vzal nabok a začal mu dohovárať: "Nech ti je milostivý Boh, Pane! To sa ti nesmie stať!"
On sa obrátil a povedal Petrovi: "Choď mi z cesty, satan! Na pohoršenie si mi, lebo nemáš zmysel pre Božie veci, len pre ľudské!"

A ako by si mohol dovolit Pavol toto k vodcovi cirkvi? Gal 2,11
Ale keď prišiel Kéfas do Antiochie, zoči-voči som sa postavil proti nemu, lebo si zaslúžil pokarhanie.

Tiez ako hlava cirkvi by skor niekoho vyslal, nez bol vyslany:
Sk 8,14 Keď sa apoštoli, ktorí boli v Jeruzaleme, dopočuli, že Samária prijala Božie slovo, vyslali k nim Petra a Jána.

Neviem o tom, ze by sa niekde uvadzalo Petrove veduce postavenie, ani inym apostolom, ani samotnym Petrom.

A ked uz, tak stlpy cirkvi boli Peter, Jakub (Zebedejov), a (jeho brat) Jan, nielen Peter.

Gal 2,9 … a keď poznali milosť, ktorú som dostal, Jakub, Kéfas a Ján, ktorých pokladali za stĺpy, podali mne a Barnabášovi pravicu na znak spoločenstva, že my pôjdeme medzi pohanov a oni medzi obrezaných.

Mk 14,32-33
Prišli na pozemok, ktorý sa volá Getsemani, a povedal svojim učeníkom: "Sadnite si tu, kým sa pomodlím."
Vzal so sebou Petra, Jakuba a Jána. I doľahla naňho hrôza a úzkosť.

Mk 9,2-3
O šesť dní vzal Ježiš so sebou Petra, Jakuba a Jána a len ich vyviedol na vysoký vrch do samoty. Tam sa pred nimi premenil.
Jeho odev zažiaril a bol taký biely, že by ho nijaký bielič na svete tak nevybielil.

Keby sa aspon papezi spravali ako Peter:

Netvaril sa zrovna, ze on ako osoba ma Bozsku moc odpustat hriechy,
namiesto toho kazal prosit Pana: Sk 8,22
Rob teda pokánie z tejto svojej neprávosti a pros Pána, azda ti odpustí toto zmýšľanie tvojho srdca.

1Pt 5,1-3
Starších, čo sú medzi vami, prosím ako spolustarší a svedok Kristových utrpení, ale aj účastník jeho slávy, ktorá sa má v budúcnosti zjaviť: Paste Božie stádo, ktoré je u vás; starajte sa oň nie z prinútenia, ale dobrovoľne, podľa Božej vôle, nie pre mrzký zisk, ale ochotne; nie ako páni nad dedičným podielom, ale ako vzor stáda.

Este mi prosim povedz, ked v minulosti vladli dvaja papezi, ktory z nich drzal kluce od nebeskeho kralovstva ?
Papez ktory bol zvoleny, alebo antipapez dosadeny mocou?
 

iste, a ty svojho otca ...

nazývaš ako ... mama ...?

a tak by sa dalo pokračovať celým tvojim príspevkom ...

ale ty si zrejme neprečítal môj príspevok do konca ... takže znova:

keďže ty si podľa vlastného vyjadrenia menej domýšľavý, než ja, rád by som poznal tvoje skromné stanovisko ohľadom toho, ktorá cirkev je dnes tou cirkvou postavenou na Petrovi, ktorá cirkev dnes drží kľúče od nebeského kráľovstva a kto má teda tú moc zväzovať a rozväzovať, ktorú Petrovi odovzdal Ježiš ... ?
 

Nenazyvam ho nijak, pretoze zomrel,

ked som mal 13 rokov. Nehovorim, ze nemas oslovovat otca otec.
Jezis tim myslel, aby sme si nerobili autority z niekoho kto nou nie je.
Zato rimsko-katolicka cirkev nazvala tak svojho vodcu este ako naschval "oficialne" papa.
Je zaujimave ako odignorujes niektore citaty, a jedneho sa drzis ako kliest.

Domyslavy (asi som mal napisat arogantny, niektori ludia nevedia, ze tieto dve slova su totozne) som ti napisal len preto, lebo sa tvaris, ze LEN rimsko-katolicka cirkev je ta jedina prava a len ta bude spasena.
Ja si myslim, ze je len jedina Jezisova cirkev, aj keby bola institucne neviem ako rozdrobena. Bolo 12 apostolov nie 2 (Peter a Pavol). Jezis kazal hlasat evanjelium vsetkym nie len tymto dvom. Ale ty chces apostolov okresat len na jedneho ci dvoch.

Ja netvrdim, ze jedina spravna cirkev je ta moja, a ze len ta bude spasena.
Len mi viac vyhovuje a je blizsie k tomu ako to citim. Ziadna cirkev (institucia) nie je dokonala.
To len katolici vyhlasuju (teda vlastne vyhlasil to Cyprian z Kartaga, katolici sa toho len chytili) "Extra Ecclesiam nulla salus" a samozrejme myslia tym len tu ich.

Tie "kluce" mal podla vsetkeho len Peter, ale ako som pisal, nevyzeralo to, ze by ich pouzival. Tymto pravom sa nikdy nijak nehrdil, ani na to dalej nikdy nikym (myslim tym apostolmi, alebo samotnym Petrom) nebolo ukazovane. Tymto pravom sa zacali hrdit az jeho "nastupnici".

A to este nevieme ako ta veta znela naozaj. Ono staci dat ciarky kam nepatria a mame uplne inu vetu. Nehovoriac, ze ake chyby sa mohli stat pri preklade. Hovori sa, ze Petros "&#928;&#941;&#964;&#961;&#959;&#962;&quo t; nie je to iste ako petra "&#960;&#941;&#964;&#961;&#8115;". Mimochodom, mohol mysliet Petrovu vieru a na takej viere ako je ta Petrova chcel stavat svoju cirkev.

Neviem ci tu nepisem zbytocne, aj tak to moc necitas...
 

no a tvoj problém ...

v tom prepočte s hruškami je samozrejme ten, že evanjelici neprišli o 2 hrušky z 20, ale o viac ako 11 hrušiek, pretože prišli o 56 percent ...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie


 1. Symptomedica : Histamínová intolerancia – radšej ju nemať 7 632
 2. Mišo Šesták: Keď vojak na fronte potrebuje ženu 3 743
 3. Martin Fletcher: Z totality do totality: výstava Paměti národa z příběhů pamětníků Královéhradeckého kraje 3 334
 4. Jozef Sitko: Čo má spoločné premiér s 96-miliardovou kauzou z čias Fica? 2 625
 5. Soňa Fröhlichová: Švajčiari uvoľňujú vo veľkom štýle. 1 367
 6. Danica Chames: Ako sa oslobodiť z pazúrov vlastnej kuchyne 1 105
 7. Michal Cimmermann: Námatková cestná kontrola: Má na jej vykonanie policajt oprávnenie? 1 065
 8. Eduard Gemza: Zatvorené obchody v nedeľu, no, bože...máme vážnejšie problémy... 911
 9. Stanislav Martinčko: Pelle, vajda z Lunika, Lomidrevo a Červená karkuľka, ako bezcharakterné prasce?? 779
 10. Július Kovács: Komédia organizovanej kriminálnej skupiny Smer 629

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Narýchlo ma napadlo,že...
 2. Július Kovács: Parlament povedie R.,Fico, aj rokovania o novej vláde.
 3. Roman Hutira: S čím (ne)začať, ak chceš podnikať?
 4. Michael Laitman: Choroba je porucha harmónie
 5. Štefan Vidlár: Bojím sa a mám trému
 6. Marian Vojtko: Ďalšia deformácia slovenského školstva?
 7. Miriam Studeničová: O ceste k Podstate
 8. František Cudziš: Boj proti klimatickým zmenám je globálny podvod. A iné súvislosti.
 9. Marian Letko: Cynická obluda a ďalší ITečkári, epidemiológovia, ekonómovia. Čo len chcete...
 10. Olívia Lacenová: Sucho pomáha solárnym elektrárňam a tech startupom. Ekonomiku ako celok však poškodzuje


Už ste čítali?