Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Evolučný rébus (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

hned
hned ti to vysvetlim. ale potrebujem pomoc od teba. mohol by si mi opisat na čo si myslel ako človek, ked si na siedmy den po oplodnení zahniezdil v maternici?
Pavol Satko
takže dokonalá, potvrdená, dokázaná evolučná teória nedala odpoveď na to, čo bolo na začiatku? na najzákladnejšiu otázku? Alebo prečo mi nechceš odpovedať?
jslancik
no
panspermia je barlička, ktora to cele stažuje. lebo zakial na zemi maš napr. x premennych ak začneš uvažovat vo vesmirnych podmienkach tak maš x na "n.tu" premennych a za "n" si možeš dosadit akekolvek velke čislo. ale nakoniec musiš aj vo vesmirne vytvorit život, ktory ti zem nezabije. a opät si na zemi a jej podmienkach, takže musiš vytvorit teoriu rovnaku ako keby život vznikol na zemi.
Pavol Satko
<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Pavol Satko

Každopádne vo vesmíre sú zárodky života celkom bežné. Ale na to, aby sa z nich mohol život skutočne vyvynúť treba vhodnú planétu. V našej Slnečnej sústave taká je a určite sa nájdu takéto planéty aj pri iných hviezdach. Zopár už aj poznáme, sú medzi 1235 zatiaľ nepotvrdenými planétami, ktoré najnovšie odhalil Kepler (vesmírny teleskop).
 

zarodok

ja by som bol zo zarodkom velmi opatrny. ak by si mal pravdu, tak vonku v pezinskom parku mi pobehuju martania s proximakmi.
 

Pavol Satko

"ak by si mal pravdu, tak vonku v pezinskom parku mi pobehuju martania s proximakmi."
Na Marse nie sú podmienky na to, aby tam mohli existovať akékoľvek vyššie formy života. Môžu tam snáď žiť nejaké veľmi jednoduché extrémofilné mikroorganizmy, ale to je tak všetko. Proxima centauri (malý červený trpaslík spektrálneho typu M, navyše premenná a eruptívna hviezda) je veľmi nevhodná pre život. Pri tejto hviezde je veľmi nepravdepodobný život v akejkoľvek, aj tej najprimitívnejšej, najjednoduchšej forme. Ale iná vec je susedná Alfa centauri (A aj B), tam sú hneď dve vhodné hviezdy na ktorých by za priaznivých okolností (predovšetkým vhodná planéta v obývateľnej zóne) mohol existovať život a to aj vo vyšších formách. Lenže vyššie formy života na planéte nemusia znamenať aj civilizáciu, ale môžu znamenať iba faunu a flóru, ale bez inteligentných bytostí.
 

fajn

preukazal si vedomosti o marse a proxime ale ešte ti zostava kopec sustav, hviezd a možno planet, ktore vo vesmire maš a inteligentny život na nich by mohol byt. takže martanov a proximakov sice vyrčiarknem ale obyvatelia ostatnych svetov tam tiež nebehaju a nedrankaju od pezinskej mladeže jointa.
takže ak tam nie su. je jasne že život nie je univerzalnou vlastnostou medzihviezdeho priestoru. pravdepodobne je, že je zarodok života možny na špecifickej planete. dokazom je zemegula.
 

Pavol Satko

"ale ešte ti zostava kopec sustav, hviezd a možno planet, ktore vo vesmire maš a inteligentny život na nich by mohol byt. takže martanov a proximakov sice vyrčiarknem ale obyvatelia ostatnych svetov tam tiež nebehaju a nedrankaju od pezinskej mladeže jointa.
takže ak tam nie su. je jasne že život nie je univerzalnou vlastnostou medzihviezdeho priestoru. pravdepodobne je, že je zarodok života možny na špecifickej planete. dokazom je zemegula. "
Zabúdaš na niekoľko "drobností". V prvom rade vzdialenosti. Pokiaľ len nie je možné cestovať nadsvetelnou rýchlosťou, čo s najväčšou pravdepodobnosťou nie je, tak potom je už vzdialenosť 20-30 svetelných rokov od Zeme veľmi ďaleko a nejakých 100 svetelných rokov je už takmer neprekonateľná vzdialenosť. Ďalej najstaršie neúmyselne vyslané signály zo Zeme (televízne vysielanie) sú menej ako 77 svetelných rokov od Zeme a sú už veľmi slabé. Každopádne na to, aby mohli nejakí mimozemšťania zachytiť signál zo Zeme, rozlúštiť ho, analyzovať ho a ešte aj poslať odpoveď, tak by museli byť tak maximálne 35 až 37 svetelných rokov od nás a museli by mať samozrejme aspoň o čosi vyspelejšiu, technickú civilizáciu ako máme my.
 

vzdialenosť

niekde pred tymto som napisal že vo vesmire nemože byt život lebo: žiarenie, chlad a vzdialenost. takže teraz si potvrdil vzdialenost. ešte sa vysporiadaj s chladom a žiarenim a prestneš verit na vznik života v medzihviezdnom priestrore. lebo život sa neprejavuje len vysielanim fun radia ale ako si ty mysliš aj na molekulovej urovni. ale na skafandroch si nič z kozmu nenosíme.
 

Pavol Satko

Prečítaj si ešte raz môj príspevok. Ja som nehovoril nič o vzniku života v medzihviezdnom priestore. A ani ten článok na ktorý som dal link o tom nie je.
 

vesmir

doslova si napisal: Možno zjednodušene povedať, že život pochádza z vesmíru
dokonca aj ten članok popisuje že život priniesli komety a meterority. ak tie nie su sučastou medzihviezdneho priestoru ale funguju ako telesá s vlastnou biosferou, tak treba prepisat astronomicke knihy.
 

Pavol Satko

napísal som Možno zjednodušene povedať, zdôrazňujem slovo zjednodušene. Nemyslel som to tak, že sem prišli na kométach hotové živé organizmy.
 

jslancik

Na začiatku čoho? Vesmíru? Slnka a Slečnej sústavy? Zeme? Života na Zemi? Života vo vesmíre? Čoho začiatok by si chcel? Každopádne na začiatku všekého bol Big Bang. Ďalej to už išlo podľa fyzikálnych zákonov.
 

 

ak čítaš, od čoho sa odvíja vlákno, tak vieš, aká bola otázka...
 

jslancik

Každopádne môžeš si myslieť a máš na to plné právo, že za Big bangom stojí "boh" a fyzikálne zákony stvoril "boh". Ale je veľmi hlúpe a primitívne si myslieť (a dokonca to aj verejne hlásať), že na počiatku stvoril Boh nebo a Zem a podobným bludom o ktorých sa píše v Biblii, hlavne hneď na začiatku.
P.S.: slovo boh som dal do úvodzoviek preto, lebo ak aj boh existuje, tak určite nezodpovedá ľudským predstavám o ňom
 

 

prepáč, ale ja sa iba pýtam, čo hovorí veda. Boha som dnes ešte nespomenul... Tak sa vráť k veci, nie k invektívam.
 

Skus pozriet

napr. RNA-hypotezu:
http://exploringorigins.org/
Co tyka potrebneho predosleho kroku - k synteze RNA, najdi si napr. prace prof. Sutherlanda s Manchesteru. V skratke: nukleove bazy, cukry a fosfat, dostupne abiogeneticky, mohli cez stabilny 2-Aminooxazol tvorit nukleotidy (C a U). Pridaj k tomu UV-ziarenie, polymerovanie a tvorbu bunkovych stien a vlaste je uz celkom hotovo ;)
Tiez si vsimni aj alternativne hypotezy, napr.:
http://www.museumstuff.com/lea...
 

a predstav si, že technická mechanika

nehovorí nič o vzniku hmoty, z ktorej sa skladajú tie konštrukcie, ktorými sa zaoberá. Ach tá veda...

Ešteže Biblia hovorí o všetkom, a ak náhodou nehovorí, kreacionista si prečíta vlastivedu pre druhý ročník, a poľahky dopovie, čo Boh zabudol nadiktovať...
 

keby len to

dokonala a dokazana evolucna teoria nedava odpoved dokonca ani na to comu sa rovna sucet stvorcov nad odvesnami
 

To nie je dobra otazka

ved aj ty sam 6 az 8 hodin kazdy den stravis v stave, o ktorom nevies povedat na co myslis.
 

veď on sa ho nepýtal na každú hodinu,

určite by sa uspokojil aj s nejakými desiatimi percentami času s tých prvých dní ľudskej bytosti :-)
 

 

Jeden moj kamarat tvrdi, ze si pamata ako ho mama kojila. No neviem, ja take stastie nemam...
 

zrnko

Možno je ten tvoj kamarát kojenec :)
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: Keď otec bude vlastniť dieťa, na matke nezáleží 355
 2. Stanislav Martinčko: Nezačal dnes na tlačovke R. Fico už blúzniť, či polobláznieť??! 256
 3. Tibor Javor: Svet bez Fica 253
 4. Ján Šeďo: Všeobecný lekár postrachom pacientov. 215
 5. Pavel Macko: Kauza "Dobytkár" ilustuje podstatu SNS 183
 6. Miro Koseček: Splnomocnenec pre presadzovanie politického katolicizmu 146
 7. Martin Greguš: RTVS – je toto normálne za naše koncesionárske poplatky? 120
 8. Silvia Vajdíková: Je vegetariánstvo/vegánstvo dobré pre človeka/živočíchy/prírodu? 109
 9. Martin Lindák: Kde sa oplatí si sporiť na dôchodok? 105
 10. Jaroslav Troščák: Už zajtra sa rozhodne o ďalšom osude umiestnenia zbytočnej stavby v Petržalke na Humenskom 73

Rebríčky článkov


 1. Marian Letko: Cynická obluda a ďalší ITečkári, epidemiológovia, ekonómovia. Čo len chcete...
 2. Olívia Lacenová: Sucho pomáha solárnym elektrárňam a tech startupom. Ekonomiku ako celok však poškodzuje
 3. Silvia Smolková: Vojna, ktorú nevidíte (mediálna manipulácia)
 4. Marcel Burkert: Nie zdravý životný štýl, ale rúška vás zachránia!...
 5. Peter Biščo: Sprav čertovi dobre ...
 6. Július Kovács: Slaboduchá komedia kriminálnej organizácie Smer
 7. Roman Hutira: 60-70% ľudí žije od výplaty k výplate a tak to ja ostane!
 8. Július Kovács: Predkladáme alternatívu pre kriminálnikov zo Smeru , Oligarchov a zlodejov.
 9. Štefan Vidlár: Keď mi zomrel otec
 10. Roman Hutira: Je oveľa ťažšie zistiť čo chceš, ako to neskôr aj zrealizovať!


Už ste čítali?