Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Evolučný rébus (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

vidiš
nevieš. nesiaha ti pamät. neda sa rozumne odpovedat. ale aj napriek tomu si mysliš, že si človekom od počatia. a uplne si s tym vystačíš. a asi tak nejako to bude u teba aj s tym "prvym živym". je to len otazka stanovenia toho čo bolo prve žive. boh a ty to mate lahke. veda si netrufla zatial dat presnu a jasnu odpoved. je to zložita otazka a hladanie odpovede je naročne. na zložite otazky existuje množstvo jednoduchych ale nepravdivych odpovedi. stvorenie je najjednoduchšia ale aj najnespravnejšia odpoved, lebo nevyžaduje absolutne žiadne hladanie a rozmyšlanie. stači verit.
Pavol Satko
<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

 

definícia prvého živého je hádam jasná, nie? ak ani v tom nemá evolúcia jasno, tak potom v čom? Hádam vedia rozoznať živé od neživého, alebo?

Súvislosť otázky o myslení s témou o bytí či žití stále nevidím. Bunka je živá, aj keď si sama seba neuvedomuje, alebo? Keby som sa pýtal na vznik prvého mysliaceho tvora, tak potom by bola tvoja otázka namieste. Ale asi uvažujeme každý v inej sfére...
 

no

na rozdiel od vierouky, kde odpovede boli skor než otazka, vo vede davaju odpovede na otazky postupne podla aktualneho podľa stupna poznania.
 

 

takže dokonalá, potvrdená, dokázaná evolučná teória nedala odpoveď na to, čo bolo na začiatku? na najzákladnejšiu otázku? Alebo prečo mi nechceš odpovedať?
 

ty

evolucia sa zaobera počiatkom? to maš z vlastnej hlavy?
 

 

nezaoberá sa vznikom a vývojom? Iba vývojom? no, asi moja chyba. tak potom ako veda vysvetľuje vznik prvého života? Nejaká vedná disciplína, nejaké teórie, čo ja viem... Od ktorých sa odvíja evolúcia. Vlastne na čom stojí evolúcia. Niečo nejako vzniklo, a potom sa to vyvíjalo. Ten vývoj popisuje evolúcia. Ale ako vzniklo to niečo, čo sa mohlo vyvíjať?
 

nikdy

moj nazor je, že na zložitu otazku vzniku života na dnešnej urovni poznania neexistuje definitívna odpoved. ale existuje jedna hlupa odpoved, ktora ju nahradza u ludi nepatrajucich po pravdivych odpovediach: stvorenie.
 

 

to bude asi téma môjho najbližšieho článku na blogu - Veda nevie dať odpovedať na vznik života. Pôvodca myšlienky - Pavol Satko. To bude diskusia :) takže vlastne evolúcia nemá žiadny základ. Hovorí, že život sa môže vyvíjať bez potreby vonkajšieho zásahu. Ale ingoruje to, že veda nedokázala a podľa teba nikdy nemôže dokázať, ako mohol vzniknúť samotný život. čo je to potom za veda? Vysvetlí, ako auto funguje, ako sa vyvíjalo, ale nevysvetlí, ako vzniklo? No, ďakujem pekne za také "poznanie"... Ako môžu ateisti zniesť taký obrovský otáznik, na ktorý veda nemôže dať odpoveď? Potom asi všetci veria na mimozemšťanov, že oni zaviedli živé bunky na matičku Zem...
 

 

tvoj pristup je GOG (god of gaps)
ateisti obrovsky otaznik znesu uplne v pohode..prave ten obrovsky otaznik je totizto dovodom preco je vyvoj stale v pohybe a preco sa stale bada
ako mozu veriaci zniest ten obrovsky otaznik z ktoreho si urobili vykricnik aj ked vsade naokolo sa im male deti smeju ze je to otaznik (cisarove nove saty)?
 

slančik, slančik,

samozrejme, že si možeš napisat čo chceš. len nesmieš tarat a klamat lebo je to hriech. kde som napisal, že veda nevie dat a nikdy neda odpoved? a druha vec. posuvaš mi svoje vlastne hluposti. skus napisat aj niekedy svoj vlastny nazor, spravnejšie piš si svoje hluposti ako vlastne tvrdenia a nepodsuvaj ich druhym. tymito inkvizičnymi talafatkami strapnuješ kolektiv veriacich.
 

 

:)
ale on klame rad...a hriech to nie je..tebe klamat moze..hriech je to az vtedy ak bude klamat O tebe :) a to je rozdiel :)
 

 

nikdy
moj nazor je, že na zložitu otazku vzniku života na dnešnej urovni poznania neexistuje definitívna odpoved. - toto si ty asi nenapísal, že? Asi som ťa nesprávne pochopil. "Nikdy" - to neviem, na čo sa môže vzťahovať, a "neexistuje definitívna odpoveď" - to tiež neviem, čo môže znamenať. Ale hlavné, že ja klamem...

Zatiaľ nič nepíšem, iba sa pýtam. A odpovede sa mi nedostáva, iba kľučkovanie. Ale pravdu povediac, ty si mi dal asi najzrozumiteľnejšiu odpoveď... "moj nazor je, že na zložitu otazku vzniku života na dnešnej urovni poznania neexistuje definitívna odpoved" A predtým ešte to "nikdy" :)
 

asi

asi by som extra pre teba pisal polopatisticky. dnes veda nevie jedno jednoznačne a nikdy už nemenne opisat ako vznikol na našej planete život. to ale neznamena, že je to stav trvaly.
 

 

potom som nepochopil to tvoje "nikdy" :) A neviem, v čom som klamal, keď si to vlastne povedal. Akurát som vyviedol z toho dôsledky. Keď povieš, že 2+2 sú 4, tak ja snáď môžem povedať, že 2 pomaranče a 2 pomaranče sú 4 pomaranče, nie? Alebo som už klamár?

každopádne, teraz sa evolúcia nemá o čo oprieť, nemá žiadny základ, na ktorý stavia. A vznik života nie je vysvetlený.

No veď daj nejaké teórie, síce nie jedno jednoznačné, ale daj nejaké... Stále sa pýtam.
 

netaraj

rozmyšlaj. ked budeš učit decka bicyklovat, musiš ich predtym naučit zaklady metarulgie, mineralogie a tažby uhlia, lebo ram je z ocele? ak evolucia opisuje prečo mame dve uši, ešte to neznamena že musi popisovat vlnenie.
 

 

hovoríš úplne o niečom inom ako ja. Nevyčítam evolúcii, že nevysvetľuje pôvod života. Akurát konštatujem, že vysvetľuje vývoj. Vývoj niečoho, čoho vznik nie je vysvetlený. Vysvetľuje, že pri vývoji života nebol potrebný nikto vyšší. OK. Ale vznik ostáva stále nevyjasnený, tak si to napísal.

A nepredložil si mi žiadne teórie. Tak sa stále pýtam.
 

ale

ako ti mam predložit teorie, ktorym im ja uplne neverím? to ale neznamena že verim Písmu. proste som si vedomy, že dnes neviem odpoved a basta.
 

Pavol Satko

Vznik života sa samozrejme vysvetliť dá. Len sa pritom treba trochu odpútať od Zeme. Problém je, že niektorí ľudia sa stále snažia hľadať príčinu vzniku života na Zemi a len na Zemi. Či už vo forme stvorenia ako sa to popisuje v Biblii alebo formou náhodného vzniku života na Zemi. Treba si konečne uvedomiť, že Zem nemá výhradný monopol na Život. Možno zjednodušene povedať, že život pochádza z vesmíru
http://science.nasa.gov/scienc...
 

no

panspermia je barlička, ktora to cele stažuje. lebo zakial na zemi maš napr. x premennych ak začneš uvažovat vo vesmirnych podmienkach tak maš x na "n.tu" premennych a za "n" si možeš dosadit akekolvek velke čislo. ale nakoniec musiš aj vo vesmirne vytvorit život, ktory ti zem nezabije. a opät si na zemi a jej podmienkach, takže musiš vytvorit teoriu rovnaku ako keby život vznikol na zemi.
 

Pavol Satko

Ale tam sa nehovorí o tom, že by sa život ako taký dostal na Zem z komét, ale zárodky života. Ale prvé živé organizmy, (samozrejme mikroorganizmy) z toho vznikli až po dopade na Zem a od začiatku sa prispôsobili životu v pozemských podmienkach.
 

system

iste to poznaš, že ked maš niečo vyriešit tak si problem očistiš od nepodstatnych okolnosti. teraz sa zamysli. ak by malo čokolvek fungujuce na našej planete, vzniknut mimo našej planety muselo by mat daleko viac vlastnosti, než je potrebne na prežitie na zemi. vesmir je studeny, plny žiarenia a velky. je to akoby si chcel upiect chlieb v sopke a pritom maš k doispozicii mamin sporak.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: Keď otec bude vlastniť dieťa, na matke nezáleží 241
 2. Stanislav Martinčko: Nezačal dnes na tlačovke R. Fico už blúzniť, či polobláznieť??! 223
 3. Tibor Javor: Svet bez Fica 212
 4. Pavel Macko: Kauza "Dobytkár" ilustuje podstatu SNS 142
 5. Ján Šeďo: Všeobecný lekár postrachom pacientov. 126
 6. Miro Koseček: Splnomocnenec pre presadzovanie politického katolicizmu 118
 7. Martin Greguš: RTVS – je toto normálne za naše koncesionárske poplatky? 96
 8. Martin Lindák: Kde sa oplatí si sporiť na dôchodok? 85
 9. Silvia Vajdíková: Je vegetariánstvo/vegánstvo dobré pre človeka/živočíchy/prírodu? 84
 10. Jaroslav Troščák: Už zajtra sa rozhodne o ďalšom osude umiestnenia zbytočnej stavby v Petržalke na Humenskom 64

Rebríčky článkov


 1. Marian Letko: Cynická obluda a ďalší ITečkári, epidemiológovia, ekonómovia. Čo len chcete...
 2. Olívia Lacenová: Sucho pomáha solárnym elektrárňam a tech startupom. Ekonomiku ako celok však poškodzuje
 3. Silvia Smolková: Vojna, ktorú nevidíte (mediálna manipulácia)
 4. Marcel Burkert: Nie zdravý životný štýl, ale rúška vás zachránia!...
 5. Peter Biščo: Sprav čertovi dobre ...
 6. Július Kovács: Slaboduchá komedia kriminálnej organizácie Smer
 7. Roman Hutira: 60-70% ľudí žije od výplaty k výplate a tak to ja ostane!
 8. Július Kovács: Predkladáme alternatívu pre kriminálnikov zo Smeru , Oligarchov a zlodejov.
 9. Štefan Vidlár: Keď mi zomrel otec
 10. Roman Hutira: Je oveľa ťažšie zistiť čo chceš, ako to neskôr aj zrealizovať!


Už ste čítali?